Dlaczego tak trudno znaleźć dobre miejsce dla 2-latków?

Home / Mama Psycholog pisze... / Dlaczego tak trudno znaleźć dobre miejsce dla 2-latków?

Jesteś rodzicem małego dziecka jak ja?  Zależy Ci na znalezieniu dobrego miejsca dla niego? Boisz się czy w placówce nie spotka go brak miłości i zrozumienia? Chcesz dla niego jak najlepiej?

Świetnie, ten artykuł jest dla Ciebie!

Dobrych przedszkoli z pozytywnymi opiniami mamy wiele. Dyrektorzy przedszkoli szybko zorientowali się, że dobra opinia o ich placówce jest w cenie, więc zainwestowali w wykwalifikowanych pracowników, stworzyli piękne nowoczesne przestrzenie dla dzieci, są otwarci na potrzeby rodziców i dzieci, ale dlaczego tak trudno znaleźć dobre miejsce dla dzieci 2-letnich?

  1. Więcej pracy, więcej stresu

Praca z maluszkami jest bardziej wymagająca i stresująca niż z dziećmi przedszkolnymi. Od nauczycieli wymaga większego zaangażowania i pozytywnego nastawienia. Niektóre nauczycielki preferują tylko pracę ze starszymi dziećmi. Od dobrego nauczyciela zależy komfort naszego dziecka.

  1. Trening czystościowy nie należy do najprzyjemniejszych rzeczy pod słońcem

Małe dzieci są mniej samodzielne i wymagają więcej opieki oraz wsparcia ze strony nauczyciela. Nie wszystkie nauczycielki z chęcią będą zmieniały pieluszkę, czy wysadzały do nocniczka dziecko, które nie jest samodzielne w tym zakresie. Na szczęście jest też wiele pań, którym to wcale nie przeszkadza i które wiedzą, że trening czystościowy nie trwa wiecznie.

  1. Trudny czas adaptacji

Pierwsze dni w klubie malucha są trudne dla wszystkich: dla dzieci, dla rodziców, dla nauczycieli. Dzieci muszą przyzwyczaić się do nowych warunków, a nauczycielki poznać dzieci i rodziców. Kto pracował w klubie malucha czy w żłobku wie, że wrzesień jest najtrudniejszym miesiącem w roku.

  1. Duża wrażliwość małych dzieci

Im dziecko starsze tym czynniki zewnętrzne takie jak jedzenie, nauczyciele, wystrój wnętrz mają mniejsze znaczenie dla komfortu psychicznego dziecka. Przy wyborze placówki sprawdźmy jadłospis, porozmawiajmy z nauczycielem dziecka, obejrzyjmy salę, w której nasze dziecko będzie spędzało najwięcej czasu i zadajmy sobie pytanie: czy my chcielibyśmy zostać w takim miejscu?

  1. W pracy z dziećmi ważna jest pasja

Dla nauczyciela z pasją, który świadomie podejmuje decyzję o pracy z najmłodszymi dziećmi, rozumie potrzeby i etapy rozwoju dzieci praca z maluchami nie będzie trudnością. Poza tym z każdym dniem, dzieci stają się bardziej dojrzałe, samodzielne i kochane.

Niedługo zostanie otwarte nowe przedszkole na ul. Postępu 4. W przedszkolu będzie Klub Malucha do którego można już zapisywać dzieci. Przedszkole proponuje trzy pakiety do wyboru, mini, midi i maxi. Więcej informacji na stronie http://www.happykidsacademy.pl/pl/start-2/

Znam to miejsce bardzo dobrze i wiem, że wszystko tam jest stworzone z troską o najmłodszych. Jest to miejsce naprawdę godne zaufania pod każdym względem.

%d bloggers like this: