Czy istnieje przedszkole idealne?

Home / Mama Psycholog pisze... / Czy istnieje przedszkole idealne?

Mój pierwszy w życiu urlop macierzyński skończył się szybciej niż zakładałam i mimo cudownych miesięcy spędzonych z synkiem szybko stanęłam przed wyborem placówki dla Olusia. Szukałam długo. Wertowałam strony internetowe klubów malucha, złobków i przedszkoli, przeglądałam jadłospisy i opisy zajęć, pytałam koleżanek, które mają starsze dzieci. Godzinami czytałam wpisy na grupach portali społecznościowych, jednak nie znalazłam nic co by mnie w pełni zadowoliło. Przede wszystkim szukałam miejsca gdzie moje dziecko będzie szanowane, kochane i akceptowane, takie jakie jest. Gdzie będzie się uczyło rozpoznawać i nazywać emocje swoje i bliskich, gdzie będzie rozwijana inteligencja emocjonalna i umiejętności społeczne. Miejsca pełnego dobroci, mądrości opiekunów i gdzie Oluś mógłby rozwijać się harmonijnie i całościowo w ciepłej, domowej atmosferze. Kolejnym ważnym punktem, którego szukałam było nauczanie języka angielskiego, tak ważnego w obecnych czasach. Nie chciałam żeby język angielski odbywał się raz w tygodniu, bo to zdecydowanie za mało, żeby naprawdę nauczyć się języka. Bardzo istotna była dla mnie również odpowiednia dieta. Chciałam żeby jedzenie było smaczne, zdrowe i różnorodne, bez konserwantów i bez dużej ilości cukru.

Moje oczekiwania co do placówki były bardzo wygórowane i gdzieś podświadomie czułam, że takiego miejsca jednak nie znajdę. W jednym przedszkolu podobała mi się nauka języka angielskiego, w innym posiłki, w jeszcze innym lokalizacja i wystrój wnętrz i zabawki. Nie widziałam jednak przedszkola, dla którego ważny byłby rozwój inteligencji emocjonalnej. Były przedszkola plastyczne, muzyczne a nawet leśne, które miały rozwój emocjonalny i społeczny w tle, ale nie na pierwszym planie.

Po kilku tygodniach poszukiwań, szczęśliwym trafem udało się. Znalazłam miejsce naprawdę godne zaufania, które spełnia wszystkie moje oczekiwania.

Happy Kids Academy to pierwsze w Polsce przedszkole, które powstało z myślą o rozwoju inteligencji emocjonalnej w sposób systematyczny i kompleksowy oraz pierwsze, które stworzyło autorski program rozwoju umiejętności emocjonalnych i społecznych: Emocje bez tajemnic. Poza tym przedszkole stasuje zasadę immersji, czyli zanurzenie w języku. Oprócz nauczyciela polskojęzycznego w każdej grupie przedszkolnej pracuje nauczyciel anglojęzyczny. Na efekty takiego nauczania nie trzeba długo czekać.

Dodatkowo w przedszkolu jest rozszerzona edukacja europejska, dzięki czemu dzieci rozbudzają ciekawość świata i ludzi. A wszystko przy zabawie: dzieci gotują dania z innych krajów, poznają słówka i podstawowe zwroty w innym języku, poznają zwyczaje, architekturę, narodowe tańce i piosenki.

Przedszkole Happy Kids Academy realizuje program wychowania przedszkolnego zgodny z podstawą programową, sama jestem również nauczycielką, było to dla mnie ważne. Kontrolę nad procesem nauczania ma MEN. W przedszkolu są wykorzystywane różnorodne metody takie jak: Glottodydaktyka, Dziecięca Matematyka prof.Gruszczyk-Kolczyńskiej, Emocje Bez Tajemnic (autorska metoda przedszkola), Metoda Dobrego Startu, Metoda Projektu Badawczego, Metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, Pedagogika Zabawy czy elementy Bajkoterapii.

Jedzenie, które jest serwowane w przedszkolu jest zbliżone do ekologicznego, z małą zawartością soli i cukru. Jest duża ilość różnorodnych warzyw i owoców, zero konserwantów, mnóstwo przypraw z całego świata, a wszystkie sosy i dodatki (np. majonez) są własnej produkcji. Czy może być lepiej? Jest to kuchnia lepsza niż moja domowa, gdyż mimo dużej świadomości moje nawyki żywieniowe nie są idealne.

 

Przedszkole istnieje już 7 lat, a ponieważ odniosło duży sukces niedługo otwierają nową, placówkę na warszawskim Mokotowie. Adres Postępu 4 naprawdę warto zapamiętać!

Jako mama i psycholog jestem przekonana, że mój syn będzie miał zapewniony dobry start, a po opuszczeniu przedszkola będzie gotowy do kolejnych wyzwań. Czuję, że Oluś będzie tam szczęśliwy, a szczęśliwe dziecko to szczęśliwi rodzice.

 

Polecam, dobre miejsce w Warszawie!

http://www.happykidsacademy.pl

 

Wpadnijcie na Dni Otwarte 17 marca 2018. Adres: Jadźwingów 22A, Warszawa

Ja też tam będę!

%d bloggers like this: